צילום יצירות אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

צילום יצירות אומנות

צילום הוא עולם ומלואו הכולל סוגים וסוגות (ז'אנרים) רבים בתוך מתחם סגור כגון סטודיו, שבו מביימים צילום תוך ארגון כל מרכיביו ושליטה מרבית עליהם, וצילום בחוץ – ספונטני, טבעי, ברגע שבו בוחרים לתעד ולהנציח התרחשות מסוימת. השוני בצילומים נובע הן ממטרותיהם, הן מגישות והעדפות שונות של הצלמים, הן של דרישות השוק ועוד. ריבוי פניו של עולם הצילום הוא ההופך אותו למרתק ולחווייתי כל כך.


יש סוגי אמנות שניתן ללמוד; קורס צילום לדוגמה, מקנה את היסודות הבסיסיים של הצילום ומאפשר רכישת בסיס שעליו ניתן לפתח תפיסה אישית ייחודית בצילום על פי טעם והעדפה אישיים; כך גם בציור או בפיסול. רכישת טכניקה ומיומנויות בסיסיות אחרות מקלות על העיסוק בתחום האמנותי הנבחר ומאפשרות להתפתח ולהצמיח ממנו כנפיים אל מעוף אישי במרחב אין-סוף.

נישות בעולם הצילום

יש צלמים המייעדים ומייחדים את הצילום לנישות מיוחדות כגון: צילומי טבע, צילומי היריון, צילומי אירועים, צילומי תערוכות ועוד. כל נישה מחייבת שליטה על אמצעים שונים, ציוד שונה ושימוש מושכל באביזרים, בתאורה, בשילוב של הספונטני והמיידי עם מלאכת עריכה וליטוש המעצימים את האפקט החזותי של מושאי הצילום על פי הרצון או הדרישה. השליטה בטכניקת הצילום חשובה ביותר ליצירת מוצר צילומי מושקע, מוקפד ואיכותי, אבל יש חשיבות שאינה פחותה לאופן שבו הצלם לוכד את הרגע, לפירוש האישי שלו, לדגשיו, למשחק האור והצל, ההבלטה וההבלעה, הגילוי והכיסוי, האופן שבו הוא יוצר את המוצר בתוך תבנית הניגודים.

יצירות אמנות בראי הצילום

לכל אמנות יש ייחוד ומאפיינים שמבדילים ומייחדים אותה לעומת סוגי אמנויות שונים. הפיסול והציור הם, לדוגמה, שני אופני ביטוי המעניקים ביטוי לסביבה ולנפש גם יחד. כשאנחנו מבקרים בגלריות לאמנות אנחנו יכולים לראות שילובים של פסלים, ציורים, תמונות ומיצגים שונים. אופן ההתבוננות והקליטה שלנו בכל יצירת אמנות שונה. צלם אמנותי ידגיש בצילום ממדים נבחרים אם על ידי העמדה, משחקי אור וצל ואם על ידי עצם הבחירה באובייקט מסוים.

קידוש האומנות בימינו וחשיבות צילום האומנויות

אמנות היא הנשמה היתרה של היחיד ושל החברה. היא הערך המוסף שלו, אמנות מעשירה חברה ויוצקת תכנים בתרבותה. אחד האופנים שבהם ניתן לקרב את הציבור אל האמנות לסוגיה ולסוגותיה היא באמצעות הצילום, המנגיש אותה גם ובעיקר באמצעי התקשורת ההמוניים. כתבה על גלריה מסוימת בטלוויזיה או תמונה מתערוכה בעיתון מאפשרים לציבור רב להתוודע אל קיומן של תערוכות שונות בגלריות ובמוזיאונים וגם אל קיומם של מיצגים אמנותיים המתקיימים בחיק הטבע. בד בבד עם האצת תהליך השתלטותם של הטלפונים הסלולאריים על חיינו ניתן לנצל גם אותם כפלטפורמה אפקטיבית להפצת האמנות.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי