קואוצינג באמצעות אומנות | לימודי קואוצ'ינג | מכללת ביטוי
i3 i2

קואוצינג

מה זה קואוצינג, ואיך הופכים להיות מאמנים מקצועיים ומצליחים?

כאשר מדברים על אימון אישי, המילה אימון היא מפתח להבנת התחום, כיצד הוא מתנהל, למה הוא מיועד ומה מטרותיו. בעולם הספורט, מאמן אישי הוא ביטוי מאוד מקובל ומאוד טבעי, וזאת מתוך ההבנה שעל מנת להיות מסוגלים לפתח יכולות ספורטיביות ברמות שיא, ספורטאי זקוק להדרכה צמודה של איש מקצוע. הדרכה צמודה משמעותה, שלא די בידע והבנה של הדברים, אלא ישנה חשיבות מכרעת ליכולת של הגורם המורה והמלמד לדחוף ולקדם את המתאמן, לוודא שהוא עושה את הדברים ושהוא עושה אותם כפי שצריך, לתקן כשצריך, ולסייע לו בחתירה למטרה.

התמקצעות ומיסוד כישורים אישיים

אימון אישי, או קואוצ ינג, היא לא רק מיומנות, ולא רק אמונה ביכולות אישיות, אלא דרך חיים, תפיסת עולם וידע מקצועי. העובדה שקיימים אצל אדם כישורים יוצאי דופן להבין אנשים, לפענח ולפצח מצבי חיים, היא נקודת פתיחה מעולה למי שרוצה לעסוק בתחום של אימון אישי, אבל זה בהחלט לא תנאי מספיק, ולא באמת אפשר להפוך למאמן מצליח רק בזכות נוכחותם של כישורים אלה. על מנת לפתח את התשתית הנדרשת לעיסוק בתחום של קואוצינג, יש להניח את אבני היסוד בבסיס, ואת זה אפשר לעשות אך ורק באמצעות לימודי קואצ'ינג מוכרים, מקצועיים ומקיפים.

לימודים מקיפים העוסקים בכל היבטי האימון

במסגרת לימודי קואצ'ינג לומדים הסטודנטים שורה של נושאים במעגלי ידע משתנים, לרבות גישות אימון מתחום הפסיכולוגיה, העסקים והרוח, תכונות ומאפיינים התנהגותיים של מאמן, תפיסת המאמן את עצמו ואת המתאמן, מיומנויות בינאישיות, מיומנויות בניהול פרויקט, קידומו וליווי של הפרויקט לאורך זמן, בניית תכנית אימון, מודלים של קואוצינג, בניית חוזה אימון בין המאמן והמתאמן, ועוד שורה של נושאים הנדרשים לכל אדם הרוצה לעסוק באימון, ולפתח בו קריירה לאורך זמן.

מסלול לימודים חווייתי ומעשיר

במסגרת הלימודים, עוברים הסטודנטים תהליכים של לימוד עיוני במסגרת כיתת הלימוד, וכן התנסויות מעשיות באימון, תחילה בין הסטודנטים ובין עצמם, ולאחר מכן אימון אותנטי בזמן אמת. הלימודים מועברים על ידי סגל מרצים המתמחים בעולם האימון, כמו גם מרצים מעולם הפסיכולוגיה, העסקים והרוח. כל מאמן מצליח ומקצועי חייב להכיר את שני צידי המטבע, וחייב להיות גם במקומו של המתאמן, לפני שהוא יכול להתחיל ולאמן אחרים. בדיוק מהסיבה הזאת, במהלך הלימודים לוקחים הסטודנטים חלק בסשנים של אימון, הן בתור צופים והן בתור משתתפים פעילים, לעיתים בתפקיד המאמן ולעיתים בתפקיד המתאמן.

תעודת הסמכה בסיום הלימודים

בתום הלימודים, מקבלים בוגרים הלימודים תעודה המסמיכה אותם לעסוק באימון, ולבנות את ההתמחות שלהם סביב אימון אישי, אימון עסקי, אימון זוגי, אימון משפחתי, אימון לילדים ואימון לבני נוער ועוד. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במסגרות ציבוריות או פרטיות המספקות שירותי אימון למגזר הפרטי ולמגזר העסקי, או לפתוח לעצמם פרקטיקה פרטית ולספק שירותי אימון למתאמנים משלהם.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי