קואצ'רים | אימון אישי | מכללת ביטוי
i3 i2

קואצ'רים

מהו אימון אישי?

האימון האישי הוא כלי מקצועי שנועד לסייע לאנשים לשפר את עצמם ולהגיע לתוצאות ולהשגים. ניתן לערוך את האימון האישי כאחד-על-אחד, מאמן אל מול מתאמן, או בקבוצה קטנה מאמנים אישיים אל מול מתאמנים. האימון גורם למתאמן לעבור תהליך אינטנסיבי לשם שיפור תחומים שונים בחיים. מדובר בתהליך מבוסס תוצאות, דהיינו- את כל תהליך האימון בונים על סמך ידיעת התוצאות והשאיפה להגיע אליהן. מובן שגם לתהליך שעוברים במהלך האימון יש חשיבות, אך המטרה הסופית באימון הינה להגיע אל התוצאה המוגדרת.


האימון מבוסס, במידה רבה, על קשר אמיץ ופתוח בין המאמן לבית המתאמן, אשר מאפשר פתיחות מספקת באמצעותה יכול המתאמן לשתף את המאמן שלו בפרטים אודות תחומי החיים אותם הוא מעוניין לשפר. על המאמן והמתאמן לשתף פעולה באופן שוטף, מה שיביא בסופו של דבר להצלחת התהליך.

כלים בהם עושים קואצ'רים שימוש

כיום קיימות בשוק הרבה מאוד שיטות אימון שונות, בה עושים שימוש קואצ'רים שונים. עם זאת, ישנם כמה כללי אצבע חשובים מאוד בהם מומלץ מאוד לנקוט על מנת לגרום לאימון האישי להיות הטוב ביותר האפשרי.


הקשבה-
בראש ובראשונה, חשוב מאוד שהמאמן יקשיב למתאמן. כמובן שאין מדובר בהקשבה שטחית אלא בהקשבה ברמה עמוקה יותר, במהלכה מבין המאמן גם את מה שנאמר 'בין השורות' ואת המשמעויות הנסתרות שיש לדברים. יש לשים לב לא רק למילים, אלא גם לטון הדיבור ולשפת הגוף של המתאמן, שיש להם חלק חשוב בתקשורת. במהלך השיחות, חשוב לשאול את המתאמן הן על המטרות שלו, והם על הפחדים או על המגבלות שהוא סבור כי עלולים למנוע ממנו להשיג את המטרות הללו.


סקרנות ואקטיביות-
בעת השיחות עם המתאמן, אל למאמן להיות פסיבי- להפך. עליו להתעניין בכל הפרטים, להציג עוד ועוד שאלות אודות מה שהמתאמן מספר ולעודד את המתאמן לדבר עוד ובאופן הכי פתוח שניתן. כך, ירגיש המתאמן הרבה יותר בנוח, וסביר להניח שהחל משלב מסוים, ינדב גם פרטים משלו שלאו דווקא נשאל לגביהם על ידי המאמן.


קידום פעולה-
מטרת העל של הקאוצינג, בסופו של דבר, לקדם מצב של פעולה אצל המתאמן, על מנת לקרב אותו אל המטרה אותה הוא רוצה להשיג. בנוסף לכך, חשוב גם לעודד את המתאמן ללמוד מכל פעולה שהוא עושה ומתוצאותיה. יש לשאול את המתאמן מה בכוונתו לעשות, ולוודא שהוא לא רק מחליט, אלא גם מציב לעצמו לוח זמנים מוגדר עבור ביצוע הפעולה. בפגישה הבאה, יש לוודא כי המתאמן אכן עמד בזמנים וביצע את הפעולה שהיה עליו לבצע.
לסיכום, על קואצ'רים להיות מבינים, מקשיבים ומעודדים לפעולה, ובכך הם יכולים לתרום רבות להצלחת האימון. מעבר לכך, בוחר כל מאמן את הגישות שלו, שהוא רואה מנסיונו שמקרבות את המתאמנים שלו אל עבר ההצלחה.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי