קורסים באומנות | לימודי אמנות | מכללת ביטוי המובילה ללימודי אומנות
i3 i2

קורסים באמנות

המונח אמנות הוא מונח גדול ורחב הכולל בתוכו אין ספור מעגלי ידע ותחומים, ולמעשה אין אמן העוסק בכל התחומים כולם, ואין אמן שהוא בעל מומחיות בכל אחד ואחד ממעגלי הידע של התחום בו הוא מתמחה. לימודי אמנות מתחילים בלימוד תולדות האמנות שרק סביב נושא זה אפשר לעשות תואר אקדמי מלא. סגנונות אמנות כמו אמנות מודרנית, אמנות הבארוק, אמנות בעת העתיקה, אמנות בזבל, אמנות פלסטית וכדומה, כל אלה הם נושאי לימוד שכל אחד מהם יכול להחזיק תואר אקדמי בפני עצמו.

לחיות את עולם האמנות

על מנת להפוך כשרון למקצוע יש צורך בלימודים מקצועיים שימסדו את היכולות האישיות של האדם לכדי מקצוע האמן. לימודי אמנות יכולים להתקיים במגוון רחב של צורות ומסלולים, כשהכלל אומר שככל שמסלול הלימודים מעמיק יותר ומקיף יותר, כך גוברים הסיכויים לאמץ את האמנות כדרך חיים וכמקצוע. על האדם בעל הכשרון לחיות את עולם האמנות, להכיר את תפיסות העולם הקיימות בעולם זה, ללמוד את הכלים, השיטות והטכניקות, ולחיות את האמנות דרך העיניים שלו לאורך זמן.

להעשיר את הידע האמנותי בתחומים נבחרים

יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם אדם שכבר עוסק באמנות נדרש להעשרה הידע בתחומים משיקים באמנות. כך למשל, אמן צילום המעוניין ללמוד על וידאו ארט, צייר המעוניין ללמוד על צילום, פסל המעוניין ללמוד על עולם הציור וכדומה. העשרה זו היא חלק אינטגרלי מחייו של אמן המעוניין להרחיב את יכולותיו, את מעגלי הידע שלו ואת הכלים העומדים לרשותו על מנת לייצר ורסטיליות כמה שיותר גבוהה ביכולת היצירתית שלו. במצבים אלה קורסים באמנות יכולים לספק לאמן את הפתרון הטוב ביותר.

לגעת באמנות באמצעות מסגרות לימוד ממוקדות

קורסים באמנות מאפשרים לימוד של תחומים ממוקדים בעולם האמנות ובטווחי זמן קצרים יחסית. אם לימודי אמנות בסגנון תואר באמנות נמשכים שלוש ארבע שנים, הרי שקורס באמנות יכול להימשך לא יותר ממספר חודשים, ולהעניק לסטודנט את אותה "נגיעה" שהוא מבקש לעצמו סביב אותו תחום ספציפי. הקורס מעניק גם ידע עיוני רב וגם ידע מעשי, אך מתמקד יותר בצד המעשי של התחום, בטכניקות, בכלי עבודה, בתוכנות אם רלוונטי וכדומה.

שורה ארוכה של קורסים ומסלולים ללימוד תחומי אמנות מגוונים

אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בתחום אמנות ספציפי, בסגנון אמנות, בכלי עבודה מרכזיים בעולם האמנות וכדומה, קורסים באמנות הוא המסלול שאתם רוצים לבחור בו. לרשותכם שורה ארוכה של קורסים בנושאים שונים ומגוונים בעולם האמנות, מהם תוכלו לבחור את התחום המתאים לכם ביותר. קורס ציור, קורס צילום, קורס וידאו ארט, קורס תולדות האמנות, קורס אוצרות, קורס פיסול וכדומה. כל אלה הם קורסים ממוקדים העוסקים במעגלי ידע רחבים בתחום האמנות, תוך התמקדות והתמקצעות בנושאים ספציפיים שסביבם ועבורם נבנה הקורס.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי