לימודי ציור ורישום, קורס ציור, לימודי אומנות - מכללת ביטוי
i3 i2

קורס ציור ורישום קלאסי

שם המרצה: קוקלין אולג

אמן ומרצה מנוסה בעל תואר אקדמי באמנות מעביר קורסים ברישום ,ציור ופיסול

הקורס פתוח הן לתלמידים מתחילים ללא רקע והן לכאלה שצברו רקע קודם ברישום

תחילת קורס קרוב - 29.10.15

לפרטים והרשמה השאירו פרטים באתר או התקשרו למס'- 1700-700-892

פרטי קורס רישום וציור קלאסי - לאונרדו דה וינצי:

קורס ציור ורישום קלאסי נועד לחשוף את התלמידים למגוון טכניקות שונות וסגנונות של הציור הפיגורטיבי. במהלך הקורס, התלמידים יתנסו בציור בטכניקות מגוונות דרך ליווי דוגמאות שונות מתולדות האמנות הקלאסית והעכשווית. במסגרת הקורס יתנסו התלמידים בציור של טבע דומם, פורטרט, גוף אדם, נוף, ציור מצילום ומהתבוננות. השיעורים יקנו לתלמידים דרכים שונות שבעזרתן ניתן יהיה לבנות נפח תלת ממדי בצבע לרבות שיטות מסורתיות, מודרנית ועכשוויות כמו טון מקומי, מונוכרום, הנגדת גוונים חמים וקרים וצבעים משלימים, תורת הצבע.

מונה ליזה

יסודות הרישום ושפת הציור

החלק האחרון של קורס לימודי ציור ורישום קלאסי, התלמידים יכינו פרויקט אישי שיכלול בתוכו בחירת דימויים וטכניקת ציור מועדפת מתוך שלל הטכניקות שנלמדו במהלך שיעורי הקורס. הקורס יכלול בנוסף הקנייה של ידע בנוגע ליסודות הרישום מהתבוננות. כאן הרישום ישמש כאמצעי לחוויה של המוטיב שנמצא ממולנו ואת המבנה הציורי שלו בצורה המעמיקה והמיידית ביותר. קורס לימודי ציור ורישום קלאסי יחשוף את התלמידים לשפה הייחודית של הציור דרך מתן אוצר המילים הביסי של שפה זו כמו קו, כתם, סידוק קומפוזיציה צורה וטון.

טכניקות להעברת חוויית המציאות אל הנייר

האלמנטים היסודיים הנ"ל יילמדו וייושמו במסגרת רישום מול מודל, מול טבע דומם או במסגרת העתקות של יצירות מופת. השאיפה היא להעביר אל הנייר את חוויית המציאות שעומדת מנגד לנו, חוויית האור והצורות, באמצעות הכלים הנ"ל. הקורס יתמקד גם בהיכרות של מבנה וגיאומטריה, פרספקטיבה וקנה מידה, גודל ופרופורציה והשפעתם. פרק הזמן של הרישומים פתוח לשינויים ובמהלכו יכינו התלמידים רישומים מהירים, רישומים יותר ארוכים, רישומים על פני שיעור שלם או רישום ממושך שיתפרש על כמה שיעורים.

רישומים לדוגמה:

לימודי ציור ורישום קלאסי קורס ציור ורישום קלאסי

תכנים ודגשים מרכזיים

הקורס פתוח הן לתלמידים מתחילים ללא רקע והן לכאלה שצברו רקע קודם ברישום. התכנים המרכזיים של הקורס יתמקדו בפיתוח והרחבת היכולות הטכניות של התלמידים לצד מתן הנבה טובה יותר אודות העקרונות העיקריים ברישום וציור. הדגש המרכזי של לימודי הציור והרישום הקלאסי יושם על תהליכי יצירה עצמאית וממושכת דרך חשיפה לדרכים חדשות של עבודה ומתן כלים וטרמינולוגיה רלוונטית למען פיתוח יכולת ביקורתית וניהול דיונים אודות עבודת האמנות. הלימודים ישלבו עבודה מעשית בצבע ועבודה מול הבד עצמו ללא דימויים מהמציאות.

 

 

 
צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי