קורס תרפיה באומנות, טיפול באומנות, מכללת ביטוי
i3 i2

קורס תרפיה באומנות

אם אתם אוהבים לטפל באנשים ולעזור לאנשים, וגם אוהבים את המקצועות השונים של האומנות, כדאי לכם לשקול קריירה ייחודית בה תוכלו לשלב בין שני התחומים המדהימים ההלו. במסגרת לימודי תרפיה באומנות, תוכלו ללמוד כיצד ניתן לסייע לאנשים עם הרבה מאוד בעיות באמצעות השימוש במקצועות האומנות השונים.

מהי תרפיה באומנות?

תרפיה באומנות הינה אחת מהשיטות של תרפיה, המתבצעת באמצעות השימוש באומנות- ציור, פיסול, רישום ועוד. במסגרת טיפולי הטיפול באומנות, לומד המטופל כיצד להשתמש בחומרי אומנות שונים וניתנת לו ההזדמנות להביע את עצמו באמצעות אומנות. התקשורת הבלתי מילולית בין המטפל לבין המטופל מאפשרת למטופל להביע את עצמו כפי שלא היה יכול לעשות לו היה משתמש במילים. ניתן להעיף מבט, באופן זה, אל תוך המתחולל במעמקי נפשו של המטופל, הן במודע שלו והן בתת מודע שלו.

מדוע דווקא תרפיה באומנות?

תרפיה באומנות נחשבת ליעילה במיוחד עבור טווח מאוד רחב של בעיות והפרעות נפשיות, הן לילדים והן עבור מבוגרים. התרפיה הזו נחשבת ליעילה מאוד לשיפור של מיומנויות רבות- מיומנויות מוטוריות, התנהגותיות, כושר הריכוז, שיפור מצב הרוח והביטחון העצמי. טווח המיומנויות הרחב הזה מגדיל מאוד את כמות הבעיות עליהן יכולה התרפיה באומנות לתת מענה אפקטיבי.


הסיבה לכך נעוצה בתקשורת המיוחדת שנוצרת בין המטופל לבין המטפל שלו, שבה המטופל אינו חייב לדבר. יש הרבה אנשים המתקשים לדבר באופן מילולי על הבעיות שלהם. לעיתים הבעיה עצמה מקשה עליהם לדבר- למשל, בתסמונת פוסט טראומטית, אחד הסימפטומים הוא שמאוד קשה לדבר על החוויה שבגללה נוצרה הטראומה באופן מילולי.


במקרים כאלה, יכולה התרפיה באומנות להיות כלי עזר מאוד משמעותי להצלחת הטיפול. השיטה עוקפת את הצורך להשתמש במילים, ובכך היא מאפשרת תקשורת שהיא מצד אחד מאוד מורכבת ויכולה להעביר מסרים עמוקים, ומצד שני לא מבוססת על מילים. לעיתים, בעקבות השיחה על הציור ניתן להגיע גם לתובנות מילוליות מפי המטופל.

מה נלמד במסגרת קורס תרפיה באומנות?

כדי להיות מטפל באומנות, יש להיות בקיא גם בתחום הטיפול וגם בתחום האומנות. לכן, הקורס מאוד מקיף ולא קצר, ונלמדים בו גם נושאים מתחומי הפסיכולוגיה וגם נושאים מתחומי האומנויות. הקורס כולל תכנים תיאורטיים לצד התנסות מעשית, שמבטיחים שבוגרי הקורס יהיו מיומנים בטיפול במגוון רחב של בעיות באמצעות האומנות ויוכלו להתמודד היטב עם העבודה הלא פשוטה כמטפלים.

קורס תרפיה באומנות        תרפיה באומנות במכללת ביטוי


בדרך כלל, דרישת הקבלה הבסיסית לקורס זה היא תואר ראשון באחד מתחומי הטיפול- פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי וכו'. הקורס עצמו ארוך למדי ועלול להיות גם לא מאוד קל, אך הוא מאוד מעניין ומתגמל, ובסופו יש אפשרויות תעסוקה נרחבות כמטפלים באומנות או כמנחים ומרצים. בסוף הקורס, שבדרך כלל אורכו מספר שנים, מקבלים תעודה רשמית של מטפל באומנות.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי