תואר באומנות | לימודי אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

תואר באומנות

להפוך לאמן מקצועי באמצעות תואר ראשון באומנות

בכל תחום הדורש השכלה, אפשר להבחין בין שורה של מסלולי לימוד, המעניקים לסטודנטים מעגלים שונים של ידע ומקצועיות, ובהתאם לכך גם יכולות לפתח ולהתפתח בתחום המקצועי. כך למשל, אם ניקח את תחום תכנות המחשבים, אנשים אשר לומדים קורס תכנות קצר של מספר חודשים, מסיימים את הלימודים ועובדים כמתכנתים בעלי יכולות מאוד ממוקדות ומוגבלות, בעוד אנשים המסיימים לפחות תואר ראשון במדעי המחשב, ניצבים בפני שורה ארוכה הרבה יותר של אפשרויות התפתחות ותעסוקה. הדברים דומים ואולי אף בולטים יותר כאשר מדובר בתחום של תואר באומנות.

עולם מקצועי רחב ומגוון

עולם האומנות דומה במובנים רבים לעולם המחשבים. המדובר על עולם רחב מאוד, הכולל בתוכו שורה ארוכה של תחומי התמחות כמו ציור, פיסול, צילום, וידאו וכדומה, שורה ארוכה של סגנונות כמו אמנות מודרנית, אמנות בזבל, אמנות הבארוק, אמנות בעת העתיקה וכדומה, ושורה ארוכה של כלי עבודה, טכניקות ומעגלי ידע מקצועי. על מנת להפוך לאמן, חייב האדם לקחת את הכשרון שלו ולמסד אותו בתוך מסגרת מקצועית המעניקה לו את תפיסת העולם הנכונה, את דרך החשיבה הנכונה, ואת הכלים המתאימים. כך בעולם המחשבים וכך גם בעולם האומנות.

שורה של נושאי לימוד הכרחיים

תואר ראשון באומנות הוא תואר מקיף הכולל שורה ארוכה של תחומי לימוד לרבות מבואות בתחומי אומנות שונים, תולדות האומנות לאורך ההיסטוריה מהעת העתיקה ועד העת החדשה, המאפיינים ואבני היסוד שיושבים בבסיס כל סגנון אמנותי, כלי עבודה וטכניקות עבודה בתחומי האמנות השונים, פיתוח סגנון אישי, פיתוח תפיסת עולם של אמן, היכרות עם עולם האמנות בצד הניהולי והמסחרי שלו, אוצרות, ניהול מוסד לאומנות כדוגמת גלריה או מוזיאון ועוד שורה ארוכה של נושאי לימוד שכל אמן צריך להכיר.

 

תואר באומנות

 

מעגלי ידע שהופכים אדם בעל כשרון לאמן

ציור טוב שהופך ליצירת אמנות בעל ערך הוא לא רק ציור "יפה", אלא ציור המביא לתוכו טכניקות מורכבות, נגיעות קטנות של ידע מתמחה, ידיעה נרחבת בסמלים ודימויים הקיימים בעולם הציור ומאפשרים להעביר באמצעותם מסרים מורכבים וכדומה. ציור בעל ערך הוא ציור שמומחי אמנות יכולים לעמוד מולו במשך שעות ארוכות, לנתח אותו, להבין אותו ולנסות להבין את הסטייט אוף מיינד של האמן בעת היצירה. כדי ליצור ציור בעל ערך שכזה, או כל יצירת אמנות אחרת מתחומים אחרים, על האמן להיות בעל מעגלי ידע נרחבים ותפיסת עולם בעלת אוריינטציה ברורה לאומנות. לימודי אומנות הוא מקום טוב להתחיל בו על מנת ללמוד ולסגל את היכולות האלה אצל האמן.

מוסד לימוד מקצועי

בבחירת המוסד בו אתם רוצים ללמוד תואר ראשון באומנות, כדאי לבחור במוסד מקצועי המתמקד כולו בתחום האומנות, מציע שורה ארוכה של קורסים ומסלולים, ומציע סגל עשיר של אנשי מקצוע בתחום האמנות ושל אמנים מומחים, המסוגלים להעניק לסטודנטים את כל הידע הנדרש, כמו גם לבנות אצלם את תפיסות העולם של אמן.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי