תואר באומנות - ההבדל בין חובבן לאמן | לימוד אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

תואר באומנות – ההבדל בין חובבן לאמן

על אף שאנשים רבים עושים שימוש שלילי במילה חובבן, בפועל אין במילה הזאת שום הקשר שלילי ממשי. חובבן הוא אדם העוסק בתחום מסויים, אך ברמה של תחביב ולא של מקצוע. חובבן יכול לעשות וליצור, והוא יכול להגיע גם לתוצאות יפות ויוצאות דופן, אך חובבן הוא חובבן ומעליו תמיד תהיה תקרת הזכוכית שתמנע ממנו להגיע לגבהים חדשים, למרחבים חדשים בהם יוכל לצמוח ולפרוח. כל אדם הרוצה לפרוץ את הגבולות, ליצור ולהטביע את חותמו על העולם הזה, צריך לעשות את זה במסגרת מקצועית, להפוך למקצוען, וכאשר מדובר על עולם האומנות, להפוך לאמן.

סביבת לימודים בקונטקסט נרחב

כך למשל, אם לוקחים את תחום הלימוד של טכניקות ציור וכלי עבודה בציור, אפשר להניח שכיום כל אחד יכול ללמוד אין ספור טכניקות ואין ספור שימושים בכלי עבודה שונים, פשוט באמצעות צפייה בסרטוני יו טיוב המדריכים על אותם כלים. שיטת לימוד זו יכולה להעניק לכם את הידע הדרוש לכם סביב כלים אלה, שביישומם אתם יכולים להיות מומחים. אך בסופו של דבר, אף כלי עבודה ואף טכניקה, אינם מתקיימים בחלל ריק, והכל מתקיים בתוך הקשר מקצועי רחב.

ההבדל הקטן בין ציור ובין יצירת אמנות

היכולת של צייר לקבוע באיזה מכחול ישתמש, באיזה כיוון תיראה מריחת הצבע, ובאיזה עומק עליו להציג את הגוון הספציפי, היא יכולת שאפשר לרכוש רק באמצעות לימוד אומנות כדרך חיים, כתפיסת עולם, כמרחב אמנותי שלם שבתוכו פועל האמן. ואכן בעולם האמנות, לכל מריחת צבע, לכל טביעת אצבע, לכל זווית צילום ישנה משמעות כבדה. אדם מן השורה שיתבונן בצילום או ציור יוצאי דופן, יגיד לעצמו שמדובר ביצירת אמנות מיוחדת שמעולם לא ראה, אך לא יוכל להסביר מדוע. אדם מומחה, מקצועי בעולם האומנות, ידע בדיוק כיצד להסביר מדוע, ויוכל להבחין באותה מריחת מכחול שעושה את ההבדל, באותה זווית צילום ועומק תמונה שעושים את ההבדל.

תואר מקיף ויסודי

לימוד אומנות יכול להתקיים במסגרת קורסים באומנות או במסגרת תואר באומנות. המסלול הנכון הוא לבנות תחילה את הבסיס שיאפשר לאדם בעל כשרון להפוך לאמן אמיתי, ואת זה עושים באמצעות תואר באומנות, תואר הכולל את כל הידע העיוני והמעשי הנדרשים לאדם כדי להפוך לאמן, ידע הכולל סגנונות, תחומים, טכניקות, שיטות, כלי עבודה, תפיסת עולם, מוסדות אמנות וכדומה.

קורסים להעשרה והרחבת הידע הכללי

קורסים באומנות הם מסלולים המיועדים להעשיר את ידיעות האמן בתחומים נבחרים או סביב תחומי ידע ממוקדים. כך למשל, יכול צייר להרחיב את ידיעותיו בתחום הוידאו ארט, או ללמוד כלי עבודה חדשני, או להעשיר את ידיעותיו בסגנון אמנות ספציפי, ואת זה הוא יוכל לעשות באמצעות קורס ממוקד, אך את התשתית, את הבסיס, את אבני היסוד שלו כאמן, יוכל לרכוש רק במסגרת לימודים מקיפים ונרחבים שיעניקו לו את תפיסת העולם המתאימה.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי