תואר באמנות | לימודי אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

תואר באמנות

בהגיענו לבחור מסלול לימודים גבוהים, עלינו להביט פנימה ולשאול את עצמנו מה מושך אותנו, לצד במה אנו טובים. כל אחד והתשובות שלו. לאלו מאתנו שהתשובה המתקבלת מובילה אותם אל תחום האומנות, נפרשות מספר אופציות. יש כאלו שיבקשו להיות אמנים, יש כאלו שיחלמו להיות אוצר במוזיאון, יש כאלו שירצו להחזיק בגלריה ויש כאלו שיבקשו להסתובב בעולם וליצור. מהצד השני יש כאלו שיבקשו להשתמש באומנות ככלי טיפולי, ועל כן יפנו אל תחום הקאוצ'ינג אול אל תחום התרפיה באומנות.

יתרון יחסי 

מכללת ביטוי מציעה תואר באמנות, כלומר מסלולי לימודי אמנות איכותיים אשר מקנים למסיימים 30 נקודות זכות אקדמיות עבור תואר ראשון במדעי הרוח, ובנוסף תעודת אמן מעצב מוסמך בעל התמחות בעיצוב גרפי או אמנות. בוגרי המקום מקבלים יתרון משמעותי, וזאת כיוון שמכללת ביטוי הינה גוף מוכר ומוערך, והיא מהווה מחוז מרכזי ללימודי האומנות, ומכאן שהיא אחד המקומות שיותר משתלם ללמוד בהם את התחום.

שילובים חשובים

במסגרת לימודי האומנות במכללת ביטוי, התלמידים נחשפים למגוון שילובים שמטעינים ומעשירים את רובד היצירתיות. מדובר על שילוב של חדש מול ישן, יצירתיות וחדשנות, עולם החומר מול עולם המחשב, רגש לצד מעשים וכדומה. לכל אורך הדרך יש הנחייה צמודה של מורים שעוסקים בתחום באופן מקצועי, ויש להם הרבה לתרום. התלמידים יוצאים מחוזקים ומוכנים, הן להביט פנימה ולהעביר את הרגש ליצירה, והן להביט החוצה אל המצב התרבותי ולהגיב בחומר ובעשייה יצירתית.

יצירת עניין

במכללת ביטוי מאמינים שאמן טוב הנו אמן שיש לו מה לומר ושהאמירה מושתת על היסטוריה, לצד אקטואליה, שהיא ברורה ועם זאת מסתירה רבדים יותר עמוקים. על מנת ליצור אומנים מכובדים ואיכותיים, יש דגש במכללת ביטוי על לימודי היסטורית האמנות, על פיתוח החשיבה, על עידוד מציאת הסגנון האישי, על לימודי פילוסופיה וסוציולוגיה, על התוודעות לתרבויות השונות, על פיתוח מתודולוגיה וגירוי החשיבה. כך שמדובר על דרך ארוכה, אך גם על דרך עשירה, מאתגרת, מלמדת, ומפתחת, שמוציאה אמנים שיודעים יותר מרק לפסל, לאייר או לצלם- אלא יודעים לשלב עניין שיוצר מחשבה.

תואר באמנות

מכינות

תואר באמנות יכול לכלול גם תואר בעיצוב פנים, אופנה, צילום, גרפיקה ואדריכלות. כך שאכן מדובר על תחום נרחב, ועל כן על כל אחד לשאול את עצמו לאיזו נישה הוא הכי מתחבר. אם מבקשים ללמוד את אחד מהתחומים הנ"ל, טוב לדעת שמכללת ביטוי מציעה מכינות ממוקדות על מנת להכין את התלמידים להתברג באחד המוסדות המובילים בתחום.

הכרה

אם בוחרים בלימודי טיפול באומנות, מכללת ביטוי גאה להציג הכרה ע"י ארגון המטפלים להבעה ויצירה בישראל, ובנוסף מקבלים תעודה מטעם הקריה האקדמית אונו המוכרת ע"י המל"ג. לסיכום ניתן לומר שמכללת ביטוי היא מקום של לימודי אמנות, נושמת אומנות, וחושבת אומנות, ועל כן זה המרכז ממנו ניתן להתחיל להתמקצע ולגדול אל תחום יצירתי, ומאתגר ומספק.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי