5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם הולכים ללמוד עיצוב פנים, מאמרים
i3 i2

5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם הולכים ללמוד עיצוב פנים

 

לפני שתבחרו ותחליטו כל הקריירה שלכם, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת על עולם העיצוב. מעצבי פנים מתמודדים עם אתגרים בכל יום: חלק מהאתגרים לא ימצאו חן בעיניכם בעוד שחלקם עשויים לרגש אתכם ולפתוח דלתות לקריירה שאתם לא חשבתם שהיא אפשרית.

 

רוצים לדעת אם ללמוד עיצוב מתאים לכם? המשיכו לקרוא על חמשת הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם עושים את הבחירה, והולכים ללמוד עיצוב פנים.

 

1. ההבדל בין מעצב למעצב פנים
כל אחד יכול להיות מעצב. כל מי שיש לו טיפה כישרון והוא אוהב לשחק עם צבעים, בדים וטקסטיל יכול להיות מעצב על ידי הדפסת כרטיסי ביקור. זה לא בהכרח דבר רע, אבל הרקע החינוכי הוא גם כן חשוב. מעצב פנים, חייב להיות מישהו בעל השכלה מוכרת בתחום. אתם חייבים לשאול את עצמכם מה אתם רוצים לעשות? האם אתם רוצים לרכוש השכלה בתחום, או לקפוץ יש אל עולם עיצוב הבית ולעבוד עם מה שהטבע נתן לכם.


2. אתם חייבים שיהיה לכם כישרון לעיצוב
זה אולי משהו שהוא מובן מאליו, אבל בכדי להפוך למעצב פנים, אתם צריכים להיות בעלי כישרון מולד עבור צבעים, סידורים מרחביים, ארכיטקטורה וטקסטיל. העובדה שהנכם נהנים לקשט את הבית ואפילו מקבלים מחמאות על העיצוב שלכם לא מעיד הכרח שאתם צריכים להיות מעצבי פנים, אבל זה בהחלט סימן טוב. הצעד הראשון לקריירה מוצלחת הוא לעקוב התשוקה שלכם. אחרי הכל, כאשר אתם עושים משהו שאתם אוהבים זה לעולם לא מרגיש כמו עבודה.


3. עיצוב פנים זה לא רק בדים וכיף
בעוד בדים, רהיטים וצבע עשויים לשחק תפקיד גדול בעיצוב פנים, למעצב הפנים יש עוד הרבה משימות שנדרשות ממנו – שרבות מהן נראות פחות כיף ויותר עבודה. מעצבי הפנים צריכים ללמוד, להכיר ולהביא לידי ביטוי אלמנטים מתולדות העיצוב, חוקי בנייה, ארגונומיה, מושגים מרחביים, אתיקה, פסיכולוגיה, ציור בעזרת מחשב (CAD) ועוד. הסיבה לכך היא שמעצבי פנים עובדים לא רק עם בעלי בתים אלא עם מגוון רחב של אנשי מקצוע – קבלנים, אדריכלים, משרדי ממשלה ובעלי עסקים. בכדי להיות מעצב פנים מוצלח אין מנוס מלהכיר את כל התחומים.


4. אתם צריכים להיות טיפוס של אנשים
בקש ממעצבי פנים לחלוק את החוויות שלהם, והם בוודאי יתייחסו ויספרו לך כמה סיפורי זוועה על לקוחות שהם עבדו איתם בעבר. אנשים מאוד קטנוניים בכל הנוגע לבית שלהם. בעוד שלחלק מהלקוחות יודעים בדיוק מה הם רוצים ויש להם מטרות ברורות, חלקם השני של הלקוחות חושבים שהם יודעים מה הם רוצים, רק בכדי לגלות שהם שונאים את התוצר הסופי והם לא מרוצים מהעבודה שלכם.


מעצב פנים מוצלח הוא אדם שמרצה את הלקוחות שלו (לפעמים על ידי קריאת המחשבות שלהם) – זה מישהו שיכול לנווט את הלקוחות לכיוון של תוצאה מוצלחת, תוך כדי שהם נותנים ללקוחות להרגיש שהם בשליטה מלאה של אפשרויות העיצוב. מעצבי פנים כל הזמן מאזנים הין רצונות העצוב שלהם לבין הרצון של הלקוחות שלהם. וזה לא פשוט לעשות.

 

 

5. יש תחרות עצומה בעיצוב פנים
עיצוב פנים הוא עסק תחרותי. המפתח להצלחה, כמו בכל עסק אולי, הוא לגרום לאנשים לשים לב אליכם. תיק עיצוב מעולה הוא משהו שבהחלט יעזור לכם למצוא עבודה.

גורם נוסף שיעזור לכם לצלוח את התחרות הוא רכישת השכלה נרחבת. ככל שתדעו יותר, ככה תהיו עדיפים על המתחרים שלכם. אל תפסיקו ללמוד על המגמות והטרנדים המפתחים כגון עיצוב מודרני וירוק, עיצוב דירות קטנות וכיוצ"ב. חינוך בתחומים ספציפיים אלא של עיצוב יקנו יבטיחו שידכם תהיה על העליונה. כאשר התחרות היא קשה אתם צריכים לעבוד קשה כפליים בכדי לקבל את תשומת הלב המתאימה.

 

אחרי שקראתם את היתרונות והחסרונות של להיות מעצב פנים, האם אתם חושבים שאתם רוצים להמשיך?

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי