f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

עקבו אחרינו

Image Alt

אודות המכללה

האם הייתם יכולים לראות עולם בלי אהבת אדם ואמנות? בלי ביטוי חופשי של עצמנו?

ד”ר בלה נוביצקי לא יכלה לראות עולם שכזה ולכן בשנת 2000 הקימה בסטודיו קטן בהרצליה את הקורסים הראשונים באמנות על פי שיטת החינוך הייחודית שלה.

לאחר שהיתה מאוד מעורה במימסד, מרצה במוסדות הגבוהים בארץ וגם בעולם, מפקחת ארצית לאמנות במשרד החינוך בישראל ואמנית מוערכת בעולם- החליטה שהידע והגישה הייחודית יכולים להיות מופצים רק בצורה אחרת, אישית, כמו אור קטן שמקרין על כל הסביבה.

זה התחיל מכמה אנשים, שרצו להתבטא. הם הגיעו לסטודיו על מנת ליצור בכל דרך הנראית להם. נוצרו קבוצות קטנות בה הג’אז, אדית פיאף והסמבה, יחד עם הבייגלה, הקפה, הצחוק והשיחות מלב אל לב… היוו מוסיקת רקע לחממה של גדילה והתבטאות.

הקורסים הללו היוו בסיס ליצירת קבוצות של אנשים יצירתיים אשר כל מה שרצו הוא עולם בו האמנות, העיצוב והיצירה יהוו חלק ממנו.

ד”ר נוביצקי, כבוגרת המדרשה לאמנות של בית ברל, האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ובי”ס הגבוה לאמנות של הסורבון בפריס רואה בחינוך כלי חשוב להפצת האמנות ואת האמנות והיצירה ככלי להבאת אהבה לאדם ולסביבה.

מבלי לשים לב, החלל הקטן של הסטודיו נהיה צר וצפוף מכדי להכיל את כל התלמידים שהגיעו ללמוד במקום. דר’ בלה נוביצקי בתחילה לימדה, העצימה והעבירה לתלמידיה באופן אישי, את כל הידע דרך השיטה אותה פיתחה.

הרעיון וההצלחה גדלו בהדרגתיות, מפה לאוזן. התלמידים הבוגרים שהפכו לאמנים ומעצבים מצטיינים, המכירים את הגישה הייחודית, המשיכו לבוא לסטודיו, עכשיו כמורים, והפיצו את “התורה”, הידע ואת חדוות היצירה.

אט אט הקורסים הקטנים הפכו למכללה שהיא כיום, המציעה תארים גבוהים בתחומי העיצוב והאמנות.

כמנהלת המכללה, ד”ר בלה נוביצקי ממשיכה להקרין על כל מוריה ותלמידיה את הגישה הייחודית ושמה לדגש ליצור במכללה אותה התחושה המיוחדת, האינטימית, שהיתה בהתחלה.
מבחינתה ומבחינת צוות המורים אחד מן הכלים החשובים לחינוך הוא היחס האישי, הייחודי, החם והמקבל.

כי במכללת ביטוי, כל אחד יכול, לכל אחד יש את הפוטנציאל, לכל אחד ואחת בעל רצון ישנה היכולת. רק צריך לגלף את מה שטמון שם בפנים.
למען זה הוקמה המכללה- בכדי להוציא מתוך התלמידים את הביטוי היצירתי.

לפעמים שואלים את ד”ר בלה נוביצקי מה היית רוצה להיות אם לא היית מנהלת מכללת ביטוי? והיא עונה- תלמידה…

מכללת ביטוי

כל מי שעוסק באמנות ובעיצוב מכיר בכוחה של היצירה הנובעת מבפנים. את הצורך העז ליצור מזינים, בין היתר, הכישרון הטבוע בנו, ניסיון החיים שצברנו, המשפחה והחברים, טיול ביבשת רחוקה או אפילו רביצה שקטה מול הים.
כך, נצברות חוויות היום-יום והופכות להיות חלק ממי שאנחנו!

זו בדיוק התפיסה שהנחתה את ד”ר בלה נוביצקי כאשר הקימה בשנת 2000 את מכללת ביטוי לאמנות ולעיצוב ומשמשת כיום כנשיאת המכללה ויועצת אקדמית.

גם השם המחייב “ביטוי” לא נבחר באקראי. המכללה פועלת באופן המאפשר לכל סטודנט לתת ביטוי אמיתי ליצירתו, אך קודם כל לעצמו.

שיטת הלימוד הייחודית שפותחה על-ידי ד”ר בלה נוביצקי מתבססת על ההבנה, לפיה צמיחה אישית ויצירה אמיתית יוכלו להתקיים רק מתוך אותו עולם פרטי של כל אחד ואחת; מתוך הבטן, דרך פיתוח תחומי העניין האישיים ובשילוב התבוננות רחבה ומעמיקה על העולם.

המכללה מתמחה בהכשרת אנשי מקצוע איכותיים: מעצבים, אמנים ומטפלים ברמה הגבוהה ביותר, ומוּנעת מתוך השאיפה המתמדת למצוינות.

כל זאת מתאפשר על-ידי מתן ביטוי לאמן, ליוצר, למעצב או לאדריכל שנמצא בכל סטודנט, בסביבה אישית ומצומצמת ועם זאת מעצימה ומפתחת, תוך התנסות מעשית בעולם העיצוב והאמנות.

חזון המכללה

אנו במכללת “ביטוי” מאמינים שכל אדם באשר הוא טומן בחובו את זרעי היצירתיות.
השילוב של הנחלת ידע מעמיק, יחד עם טיפוח הביטוי האישי, מובילים לצמיחה ולגילוי עצמי. דרכנו הינה שאיפה למצויינות ונתינה הבאה מאהבת האדם. מתוך ראייה שהאדם שלם יותר כאשר הקשר עם הסביבה היומיומית הדוק ואקטיבי, אנו מעודדים התהוות שדה פעולה בו קיים דיאלוג מתמיד בינינו לבין כל מימדי הסביבה העוטפת אותנו, מהמקום הקטן והאינטימי ביותר עד למרחבי היקום: אם בציור, פיסול וצילום, או בעיצוב תכשיטים, בגדים, מוצרים, בתים, ערים, נופים…

מעצם העובדה שפעילות זו מתרחשת תחת קורת גג אחת, נוצרות נגיעות בין תחומי העיצוב והאמנות השונים ותחומים חדשים מתגלים האדם היוצר מתוך אמונות אלו מעצב את סביבתו, יוצק לתוכה את ה”אני” הפרטי שלו ועומד נפעם מול יכולותיו המחוללות את פלא תהליך היצירה.

תקנון המכללה

במכללת ביטוי,
כל אחד יכול,
לכל אחד יש את
הפוטנציאל

צרו קשר לקבל ביטוי

שינוי גודל גופנים
ניגודיות