קואצ'ינג באמצעות אומנות | אימון זוגי | מכללת ביטוי
i3 i2

אימון זוגי

זוגיות

הזוגיות היא מילה גדולה מאוד. זהו תחום אליו אנו מייחסים חשיבות רבה בחיינו האישיים, ולא בכדי. היעדר זוגיות עלול להיות לא נעים, ורובנו רוצים לבלות את מרבית חיינו בזוגיות. הרבה פעמים הזוגיות ממלאת אותנו, ורק אחרי שאנו מגיעים אל הזוגיות הטובה והיציבה אנו יכולים להמשיך ולהתפתח בתחומי חיים אחרים. עם זאת, לא תמיד הזוגיות מצליחה להיות טובה עבורנו ולענות על כל הציפיות שלנו ממנה. לעיתים הזוגיות שלנו הופכת לעוד מועקה או צרה בחיים. זהו, כמובן, מצב מאוד לא בריא שדורש תיקון.

למי יכול להתאים אימון זוגי?

האימון הזוגי יכול להתאים להרבה מאוד זוגות, שמרגישים שהם צריכים עזרה ממגוון רחב של סיבות. קודם כל, גם לזוגות שהיחסים ביניהם תקינים לחלוטין, אך הם נמצאים בתחילת הדרך, ורוצים למצוא דרכים חדשות לשפר את הקשר שלהם ולהעמיק אותו. האימון יכול להתאים גם לזוגות שרוצים להתפתח ולצמוח, הן כל אחד בפני עצמו והן כזוג.


האימון יכול להועיל גם לזוגות אשר מתמודדים עם קונפליקטים ומחלוקות בחיי הזוגיות שלהם, ומעוניינים לפתור אותם ולא לפרק את הזוגיות. בנוסף, האימון יכול לסייע לכל זוג שמרגיש שהוא צריך שיפור בתקשורת בין בני הזוג. מעבר לשיטת אימון זוגי, ניתן גם לפנות לשירותי אימון אישי לזוגיות. אימון מסוג זה מיועד עבור אנשים שמנסים למצוא זוגיות שטובה עבורם ולא מצליחים- האימון יכול לשפר את היכולות האישיות ולעזור במציאת הזוגיות.

מה עושים במסגרת אימון זוגי?

אימון זוגי מעניק לשני בני הזוג טכניקות שמאפשרות להם ליצור שיחה עם יותר עומק והבנה ביניהם. במסגרת אימון אישי, מתורגלת שיחה תקינה- שיחה המתנהלת בצורה של דיאלוג תקין, בו מקשיב כל אחד מבני הזוג לדבריו של האחר, לא נכנס לתוכם ומאפשר לצד השני לסיים את דבריו. בנוסף, חשוב שהשיחה באימון תתבצע תוך כדי קשר עין בין בני הזוג, וללא נוכחות של מכשירים כגון טלפונים סלולריים, אשר מונעים מתקשורת תקינה להתקיים.


בהמשך, עובדים בני הזוג על דיבור פתוח ורגשי ביניהם. הם לומדים כיצד לשתף זה את זה לא רק בדברים יום—יומיים, אלא גם לדבר על הרגשות שלהם ולהיות פתוחים זה עם זה. הם לומדים גם כיצד הם יכולים להבין את רגשותיו של הצד השני ולהכיל אותם מבלי להפעיל מנגנונים של שיפוט וביקורת, מתוך התפיסה כי יכולת הכלה רגשית היא דבר שניתן ללמוד ולשפר.


אימון זוגי מתרגל את בני הזוג בדפוסי התנהגות חיוביים, אשר מאפשרים להם לשפר משמעותית את האווירה ביניהם, להביא להגשמה אישית של כל אחד מבני הזוג והעצמה אישית. דפוסי התנהגות כאלה כוללים הרבה חיוך אחד לשני, חשיבה על התכונות הטובות של הצד השני, הרגל של מחמאות לפחות אחת ליום ועוד.


מאמן אישי יכול להביא את הזוג לכדי תוצאות מהירות, ולאחר כמה פגישות יורגש שינוי משמעותי לטובה ביחסים ביניהם.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי