לימודי טיפול משפחתי | טיפול משפחתי | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי טיפול משפחתי

מהו טיפול משפחתי?

משפחות החיות בעולם המודרני נתונות הרבה פעמים ללחצים רבים, שלא היו מופעלים כלל על משפחות בעבר. לרוב ההורים שניהם אנשי קריירה והחיים שלהם הישיגיים ומלחיצים כשלעצמם, ובתוספת הילדים, העניין יכול להפוך לכדי סיר לחץ שמתפוצץ מדי פעם. עם השינוי הזה במשפחה, יש כיום הרבה יותר מודעות לחשיבותו של הטיפול המשפחתי ככלי שיכול לעזור למשפחות רבות לחזור אל מסלול החיים התקין ולקיים חיי משפחה נורמליים ככל הניתן בהינתן התנאים הלא אידאליים.


הטיפול המשפחתי יכול לסייע לשיקום מערכות יחסים בתוך המשפחה. הטיפול יכול לעזור למשפחות רבות בכל הגילאים והשלבים. הסיוע יכול להינתן גם כאשר נדמה למשפחה שהבעיה הינה פרטנית בין שניים מבני המשפחה, ולמעשה היא מקרינה על היחסים בין כל בני המשפחה ומעכירה את האווירה. באמצעות התמקדות בתהליכים הנפשיים הפנימיים של כל אחד מבני המשפחה, ניתן להגיע למצב של שיפור משמעותי מאוד ביחסים ביניהן ופתרון בעיות שנראו כבלתי פתירות עד עכשיו.


עם כינון יחסים תקינים בתוך המשפחה, יזכו המטופלים, פעמים רבות, גם בשיפור היחסים הבינאישיים שלהם גם מחוץ למשפחה, ובשיפור התנהגותי רב שיוכל לסייע להם בכל תחומי החיים. לא פלא אפוא, שהטיפול המשפחתי הפך לכה פופולרי החל משנות ה-60 ועד ימינו, ומשפחות רבות יותר ויותר לא שומרות עוד את ה"שלדים בארון" אלא בוחרות לפנות לטיפול המשפחתי ולפתור את בעיותיהן.

מה כוללים לימודי טיפול משפחתי?

קיים גוף שמפקח על כל ההכשרה בנושא בטיפול המשפחתי, והוא האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין. כאשר אתם בוחרים לימודי טיפול משפחתי, חשוב מאוד לשים לב שמסלול הלימודים שאתם בוחרים אכן עומד בסטנדרטים של האגודה- או שלא תוכלו לקבל תעודת הסמכה כמטפלים משפחתיים.


קודם כל, על המטפל המשפחתי להיות בעל השכלה אקדמאית, כלומר תואר ראשון או שני, באחת מהמקצועות העוסקים בבריאות הנפש- פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, תראפיה ועוד. כמו כן, על המטפל לעבור הכשרה ספציפית בתחום הטיפול המשפחתי והזוגי. הכשרה זו מתמקדת בהרבה מאוד טכניקות של טיפול, והיא כוללת הן בסיס רחב של ידע תאורטי בנושא והן התנסויות מעשיות- מה שמבטיח שבסוף מסלול הלימוד, יהיה המטפל מקצועי ויוכל להתמודד עם סוגים שונים של מטופלים ולהתאים את הגישה הנכונה למטופל.

למי עשויים להתאים לימודי הטיפול

לימודי הטיפול המשפחתי עשויים להתאים למי שכבר בחר בקריירה בתחום הטיפול, והוא נמשך לנושא זה. יש צורך להיות בעל גישה מערכתית חברתית, אשר מסוגלת לראות את החברה כמבנה של מערכות יחסים המשפיעות זו על זו- שכן על גישה זו מבוסס הטיפול המשפחתי.


בנוסף יש צורך בהרבה מאוד אמונה באדם ובחופש הבחירה שלו. לעיתים במהלך העבודה כמטפל נתקלים במקרים שעל פניו נראים אבודים ובלתי פתירים- ולכן יש צורך בהרבה מאוד תקווה ואמונה שכל אדם יש זכות בחירה ושכל אחד יכול להשתפר.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי