לימודי תרפיה באומנות - למי מתאים? | תרפיה באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי תרפיה באומנות – למי מתאים?

תרפיה הינו הליך של ריפוי. כיום יש שתי גישות שמקובלות לטיפול כאשר אחת ידועה כגישה הקונבנציונאלית ואילו השנייה ידועה כגישה משלימה, הוליסטית. טיפול באמצעות אומנויות נכלל בגישה השנייה, בגישה אליה אנשים פונים על מנת למצוא חלופה יותר נכונה עבורם. אמנות מאז ומעולם שיחקה בשני המישורים. מצד אחד מדובר על עולם של טכניקות ומומחיות ומצד שני מדובר על עולם שפותח צוהר נוסף אל נפש האדם ומהווה כלי להתקשרות. טיפול באמצעות אומנויות מנצל צוהר זה לטובת טיפול מקצועי ועל כן מציג כלי חדש לטיפול בבעיות רבות ומגוונות.

הכלי - תרפיה באומנות

אנשים רבים נמשכים לתחומי אומניות שונים, אך אינם מתמחים בכך. כאשר מדובר על טיפול ע"י אומנות הרי שכל היופי הוא שאין באמת צורך להחזיק ביכולות מרשימות, אלא כל שיש לעשות הוא פשוט ליהנות מהתהליך. לא פעם בעת שאנשים מחזיקים צבעים ביד ובוהים מול משטח נייר חף מצבע, הם מהר מאוד חשים בצורך למלא אותו בצבעים ובצורות. כאשר משולב מומחה בנושא אשר בקיא במשמעויות הנסתרות של צבעים וצורות, הרי שאט אט מוסרות השכבות ונפש האדם נחשפת כנה ואמיתית. מכאן שדרך הטיפול יעילה וקרובה מאי פעם.

כנות

כל אחד מתחבר אל תחום אומנות אחר. זה יכול להיות צילום, ציור, רישום, ריקוד, ניגון, פיסול ועוד. כאשר אדם זורם עם האומנות, הוא אינו מפחד ליצור דברים שאותם הוא היה מפחד לומר וזאת כיוון שהוא בעצמו אינו מודע לפירוש שנוצר מתחת לידיו. על כן יוצא שהוא משתף פעולה עם המטפל באופן יותר אפקטיבי. טיפול זה חיוני עבור בעיות רבות. בין הבעיות היותר נפוצות שבהן הוא נוגע ניתן למצוא בעיות קשב וריכוז, בעיות גופניות, שליטה על כעס, חוסר הגשמה עצמית וכדומה.

תחושה

לימודי תרפיה באומנות ניתן למצוא במוסדות רבים, לרוב כאופציה של תואר שני, אך גם יש לא מעט קורסים משלימים בתחום. על אדם שמבקש לעבוד בתחום להחזיק בסוף התהליך בתעודת הסמכה. תעודה זו מקנה גושפנקא לעיסוק בתחום והיא המפתח לתחילת קריירה בתחום. תחום זה בעיקר, (אך לא רק), אידאלי עבור ילדים, כיוון שהם מוצאים בו זמן איכות ואינם מרגישים שהם בהליך טיפולי. הרגשה זו חשובה על מנת להשיג תוצאות יותר אפקטיביות.

הכשרה - לימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי

בסוף התהליך של לימודי תרפיה באומנות נהוג לעבור הכשרה מעשית. הכשרה זו מעניקה טעימה עבור התלמידים לגבי עבודה אמיתית. שלב זה חשוב גם לטובת יצירת קשרים בתחום, גם לבדיקת ההתאמה למקצוע וגם עבור חיזוק הביטחון. בנוסף נהוג שכל מתלמד בוחר נישה בה הוא מתמקד, כך שיש אחד שיתמקד בפסיכודרמה, יש אחד שיתמחה בוידאו ארט ואחר בתנועה. ריבוי האופציות מצוין עבור האדם שפונה אל טיפול שכזה כי כך הוא מרגיש חופשי למצוא את הממד שאליו הכי נוח לו להתחבר.

 

תרפיה באמצעות אומנות

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי