קואצינג באמצעות אומנות | מכללת ביטוי | טיפול באמנות
i3 i2

קואצ'ינג באמצעות אומנות

האמנות הנה כלי ססגוני, נפלא ועם כוחות לא מבוטלים. ע"י אומנות ניתן לתת דרור לרצונות הכי כמוסים, לאופי שלא בא לידי ביטוי ביום יום, לפחדים ואף ליצירתיות שלא פעם אינינו מודעים אליה. כאשר אדם מתחבר לסוג של אומנות כלשהיא, הוא פתאום מרגיש שהוא מפתיע את עצמו ובמקביל מגלה על עצמו דברים חדשים. גילויים אלו הם רק תחילת התהליך של למידה עצמית ועל כן גם בתחום הקואצ'ינג נעשה בו שימוש מורחב. קואצ'ינג באמצעות אומנות הנו שילוב נפלא אשר עושה שימוש חכם בין עשייה מהנה לתהליך חשוב ויעיל.

במכללת ביטוי קואוצ'ינג באמצעות אומנות

כיצד זה עובד?

קואצ'ינג באמצעות אומנות פשוט פונה אל טריטוריית האמנות. כאשר על כל מתלמד לבחור את התחום אליו הוא מתחבר. זה יכול להיות פיסול, רישום, ציור, מוסיקה, תנועה וכדומה. הליך זה נעשה בשילוב שבין מטפל למטופל, כאשר לאורך הדרך שניהם בונים מערכת אמון, כאשר היעד של המנחה זה לעזור למטופל להתגבר על חסמים ומכשולים שהשפה המילולית מציבה לפנינו. טיפול זה ניתן לעבור באופן פרטני ובמקביל גם בקבוצות, ע" קורס קואצי'נג.

גישת הכוחות

אחד העקרונות המהותיים של שיטה זו מבוסס על הכוח שמחזיק כל אחד מהצדדים. יש להבין שהן המתאמן והן המאמן, כל אחד לחוד וביחד מחזיק בכוח שונה. כך למשל ניתן למצוא שכוחו של המאמן נמדד ביכולתו להעניק תשובות ואילו כוחו של המתאמן הוא בלשאול את השאלות הנכונות ובמקביל להצליח ולעמוד ביעדים אותם הציב לעצמו - למען צמיחתו האישית.

הקשבה

לימודי קואצי'נג בעיקרון מבוססים על הקשבה' הקשבה הינה מיומנות נרכשת שיש לדעת כיצד לבצע. מרגע ששולטים בכלי זה מהר מאוד עושים קפיצה גדולה בדרך להצלחה וייעול התהליך. על המאמן להיות קשוב ובמהלך לימודי קואצי'נג ניתן לרכוש את הכלים הנחוצים על מנת לשכלל מיומנות זו. הקשבה מתחלקת לתתי סעיפים כך שניתן למצוא הקשבה חיצונית ואף הקשבה פנימית. המפתח להקשבה איכותית הוא העלמת האינטרסים והתחייבות לתהליך תוך אמונה בהשגת המטרה.

מטרה

השילוב של אמנות מסייע למטופל להגדיר לעצמו את המטרה הנכונה עבורו. לכל אחד יש את המטרה שלו אשר הובילה אותו לחפש עזרה מלכתחילה. המתאמן ורק המתאמן בוחר ויודע מה נכון לו, ואילו המטפל הוא זה שעוזר ודוחף להגיע לשם. העיסוק באומנות הנו רק התפאורה והכלי עמו ניתן לרכך את הדרך וליצור תקשורת יותר טובה, הם בין המטופל לעצמו והן בי המטופל למטפל.

ביחד ולחוד

לעיתים יש לעצור את שגרת היום ולבדוק אם נמצאים במקום טוב ואם התשובה שלילית ניתן לדעת שיש כיצד לתקן ולהיות מרוצים ופה קורס קואצי'נג נכנס לתמונה. קורס קואצ'ינג שמשלב אמנות הפך להיות דבר נפוץ בתקופה האחרונה, כך שגם אנשים אשר מבקשים להתמקצע בתחום מוזמנים לפנות אליו, וגם אנשים אשר מבקשים לעבור תהליך עם עצמם. קורס זה יכול לעשות בצורה פרטנית ולחלופין עם קבוצה.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי