תנאי קבלה ללימודי תרפיה באומנות | תרפיה באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

תנאי קבלה ללימודי תרפיה באומנות

לימודים מוכרים

לימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי הינם לימודים המוכרים על ידי ארגון המטפלים להבעה ויצירה בישראל, בוגרי לימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי זכאים לתעודה של המכללה האקדמית אונו להשכלה גבוהה המאושרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

גישות טיפוליות בצד כלים מעשיים

לימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי מעניקים ללומדים ולסטודנטים כר נרחב של גישות טיפוליות שונות בתחום תרפיה באומנות, זאת בצד כלים מעשיים לפענוח פרשנות ומתן משמעות ליצירותיו האומנותיות של המטופל כמו גם כלים להעברת מסרים למטופל דרך האומנות.

הלימודים מיועדים לבוגרי תואר ראשון

לימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי מיועדים למי שכבר בגר תואר ראשון בתחומי הטיפול ורוצה להמשיך את דרכו כמטפל באומנות.

תנאי הקבלה ללימודי תרפיה באומנות:
תנאי הקבלה ללימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי הם תואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, חינוך מיוחד, מדעי ההתנהגות, ריפו בעיסוק או יעוץ חינוכי. ניתן להירשם גם כבוגרי תואר ראשון מוכר אחר בתנאים של השלמת ארבעה קורסים בפסיכולוגיה הם פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה, תיאוריות אישיות ומבוא לפסיכולוגיה.

שלוש מאות שעות התנסות מעשית באומנות

תנאי נוסף הינן שלוש מאות שעות של התנסות מעשית באומנות. למי שמעוניין ללמוד במסלול תרפיה באומנות וחסרות לו שלוש מאות שעות התנסות מעשית, מכללת ביטוי מציעה קורס השלמה של התנסות מעשית באומנות להשלמת תנאי הקבלה.

קורס השלמה

קורס השלמת שלוש מאות השעות של התנסות אומנותית מעשית יכלול לימודי ציור רישום ופיסול כמו כן יעניק הקורס ללומדים בו את הכלים לשילוב בין שפות האומנות הפלסטיות השונות, יעודד את התלמידים לבטא את עצמם דרך היצירה ויפתח את היכולות האומנותיות שלהם בכל תחומי האומנות הפלסטית ובכך יכין אותם ללימודי תרפיה באומנות.

ריאיון אישי

קריטריון קבלה נוסף ללימודי תרפיה באומנות הינו ראיון אישי בו ילמד סגל המורים להכיר טוב יותר את המועמד ללימודים את המניעים והסיבות שלו ללמוד לימודי תרפיה באומנות ואת יכולות התקשורת וההבעה שלו.

מבחן

נוסף על הראיון האישי יערך מבחן עיוני ומעשי בתחומי הטיפול ובגישות הטיפוליות השונות ובשימוש ביצירה האומנותית.

סדנת מיון

המשוכה האחרונה כחלק מתנאי הקבלה ללימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי הינה סדנת מיון בה יבחרו התלמידים אשר נמצאו המתאימים ביותר לעסוק כמטפלים באומנות על פי קריטריונים אותם קבע סגל ההוראה.

תנאי הקבלה

תרפיה באומנות הינו תחום הכולל טיפול נפשי מעמיק ומעניק למטפלים העוסקים בו את שרביט הניצוח על הדיאלוג הטיפולי שבין המטפל למטופל. דבר זה הינו בר אחריות גדולה אשר יש על המטפל לקחת, אי לזאת תנאי הקבלה ללימודי תרפיה באומנות במכללת ביטוי הינם מחמירים ומיועדים רק לבוגרי תואר ראשון אשר עברו שלוש מאות שעות של התנסות מעשית באומנות, עברו ראיון אישי מוצלח וצלחו את המבחן העיוני והמעשי כמו גם את סדנת המיון.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי