f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

עקבו אחרינו

Image Alt

לימודי תרפיה באמנות – טיפול באמנות

 המסלול הייחודי לתרפיה באמנות שמעניק לכם גם פרקטיקה ומשלב לימודי פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית 

 בחסות HIT המכון האקדמי חולון 

מלאו פרטיכם למטה ויועץ הלימודים שלנו יצרו עמכם קשר מיידית

לשיחה טלפונית ישירה חייגו

1700-700-892

 

  • בוגרי המסלול יוצאים עם תעודה של בוגרי לימודי תרפיה באמנות בחסות HIT המכון הטכנולוגי האקדמי  בחולון.
  • תעודה של פסיכותרפיסט מוסמך תינתן למסיימים את כל חובותיהם.
  • תכנית הלימודים בתרפיה באמנות  עשירה ועומדת בדרישות משרד הבריאות
  • לימודים מעשיים ומגוון התנסויות פרקטיות בשטח בשילוב שיטות אינטגרטיביות של פסיכותרפיה כמו: CBT ,יונג, שיטת נוביצקי ,אקזיסטנציאליזם ועוד.
  • גמישות מקסימאלית, אחר צהריים אחד  בשבוע
  • פרקטיקום במוסדות המובילים בתחום  איתם אנו עובדים .
  • בוגרינו משתלבים במוסדות ציבוריים ופרטיים גדולים בתחומי הרווחה והבריאות
  • בוגרינו מקימים קליניקות פרטיות מצליחות
  • הקורס נלמד במכללת ביטוי, מתחם בורסת היהלומים ברמת גן
  • תכנית הלימודים עשירה ומגוונת בשלל תיאוריות, סגנונות וטכניקות

לימודי אומנות, אומנות פלסטית והתנסות בקשת רחבה של חומרים בד בבד עם למידת תיאוריה, שיטות טיפול ויישומן בפרקטיקום מעשי הם חלק אינטגראלי מתוכנית הלימוד במסלול טיפול באומנות או בשמם לימודי תרפיה באומנות.

סגל המרצים בתוכנית

סגל המרצים במסלול תרפיה באומנות מונה מרצים מובילים בתחום האומנות, הטיפול, הייעוץ, האימון והפסיכולוגיה. לכולם ניסיון רב, מוניטין מפואר וסטנדרטים אקדמיים גבוהים.

הייחודיות במסלול תרפיה באומנות של מכללת ביטוי

התוכנית הלימודית היא ייחודית ומובנית אך קצב ההתקדמות של כל סטודנט בתוכנית הוא אינדיווידואלי – בהתאם לתפיסת העולם הלימודית במכללה; אנחנו מאמינים שלכל סטודנט מגיע ליווי מקצועי ואישי צמוד וכי המכללה היא אמנם מקום מפגש בין אנשי אקדמיה לסטודנטים אך גם בית חם.

פרקטיקום: במהלך הלימודים כל סטודנט ישלים עבודה מעשית במסגרות טיפוליות שונות. מכללת ביטוי עובדת בשיתוף פעולה מלא עם מסגרות טיפוליות ושיקומיות מגוונות בכל רחבי הארץ, וביחד עם הסטודנט בוחרים את מסגרת הפרקטיקום הרצוי לו/ה.

זכאות לתעודה

רק בוגרים אשר עמדו בכל דרישות המסלול: תואר ראשון ,600 שעות אומנות (300 לפני הלימודים ו-300 במהלך הלימודים), 4 קורסים בפסיכולוגיה,השלמת פרקטיקום,

נוכחות והשתתפות סדירה בלימודים – יקבלו תעודת מטפל באומנות מטעם ביטוי בחסות מרכז השתלמויות  בר אילן.

למידע נוסף או ייעוץ אקדמי, התקשרו:

טלפון: 1700-700-892

סדנה להמחשה - טיפול בעזרת נרות

סטודנטים יוצרים

ד"ר בלה נוביצקי, נשיאת המכללה, בתכנית המקצוענים בערוץ 10

סדנת מבנה הנפש

מבנה תכנית לימודי תרפיה באמנות:

שנה ראשונה:

לימודי ליבה ומבואות: הכרה והתנסות בחומרי האומנות השונים וכיצד חומרים אלו משתלבים בטיפול, גישות ושיטות טיפול, הכרת השפה הטיפולית, תיאוריות ומושגים, עבודה טיפולית בקבוצה, עקרונות הטיפול האישי באומנות והכנה לפרקטיקום.

שנה שנייה:

התמקצעות בשיטות טיפול ואבחון: הכשרת המטפל, מיומנויות הקשבה ואבחון, שיטות להערכה, אומנות ככלי תרפויטי, יצירה והבעה במפגש הטיפולי, יחסי אובייקט, פסיכופתולוגיה, גוף ונפש, תיאוריות אישיות, התנסות טיפולית קלינית עם מגוון אוכלוסיות, מצבי חיים, משברים ואתיקה מקצועית.

שנה שלישית:

גיבוש זהותו הייחודית של המטפל באומנות דרך התנסות מעשית ואינטגרציה של כלל הנושאים שנלמדו. נתמקד בשיטות טיפול, חוויית הטיפול, העברות, מנגנוני הגנה, דפוסי התנהגות, התמודדות עם מצבי משבר, פתולוגיות ועוד.

במכללת ביטוי,
כל אחד יכול,
לכל אחד יש את
הפוטנציאל

צרו קשר לקבל ביטוי

מהי תרפיה באמנות?

“יצירת אמנות היא הזדמנות להביע את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם. זו חוויה שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תחושה של תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה יכול להיות תהליך מרפא שמייצר חוויה של גדילה אישית”
Cathy A. Malchiodi

תרפיה באמנות היא שימוש ביצירה אמנותית כאשר ניגשים לתהליך של טיפול בעולם הנפש. באמצעות תהליך היצירה עצמו, הבנה משותפת של תוצרי היצירה והתהליך שהוביל אליה, ניתן להגיע לתובנות, להתמודד עם אתגרים, לפתח כישורים ולהגביר את מודעות האדם לעצמו ולסביבה.

לימודי תרפיה במכללת ביטוי

אמנות ויצירה מאפשרים לאנשים לבטא את עצמם, לפעמים דווקא הדרך הלא-מילולית מקלה על אנשים למצוא את קולם ולתאר את מה שהם לא יכולים לתאר במילים. מטפלים באמצעות אמנות עוזרים לאנשים בכל הגילים להתמודד עם חוויות שונות, לעבד אותן, להתמודד איתן ולהתקדם לעבר פתרון או הצלחה.
מסלול לימודי טיפול באמנות או תרפיה באמנות נותן ללומדים את הכלים העיוניים והמעשיים לעזור למטופלים. הלימודים כוללים קורסים בפסיכולוגיה, קורסים בתרפיה באמנות וכן התנסות מעשית בעבודה מודרכת מול מטופלים. מעבר להקניית הידע, הצוות של שיטת נוביצקי עוזר לתלמידים בתכנית למצוא את דרכם ואת סגנונם האישי כמטפלים.

תנאי קבלה

ככלל, למרבית הקורסים יש ועדת קבלה וראיון אישי, כאשר תיק עבודות – הינו אופציונאלי. במקרה של טיפול באמנות – על המועמד להיות בעל תואר ראשון, לסיים מספר קורסים בפסיכולוגיה ולהשלים 300 שעות אמנות. כל מועמד ומועמד לגופו של עניין ובמקרים חריגים תתאפשר קבלה על תנאי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות